Whey Protein

Whey Protein Nedir?

Whey protein tozu; kas gelişimini desteklemek amacıyla kullanılan protein tozu türlerinden olup en yaygın kullanılanı dır. Başlangıç olarak genelde bu protein tozu türü kullanılır. Vücut geliştirme alanına olan ilgi beraberinde beslenme alışkanlıklarını da değiştirdi. Vücut geliştirmeye merak salan kişilerin tercihi ise kısa yoldan kas yapmak adına protein tozları oluyor. Bu tozların kullanılmasının nedeni vücudun ihtiyacı olan proteini hızlı bir şekilde almaktır. Ayrıca beslenme yoluyla alınamayacak dozda protein alma imkanı bulunmaktadır.

Kas gelişimi için temel besin öğesi proteindir. Dolayısıyla vücut geliştirme için en çok gereksinim duyulan besin de proteindir. Protein tozları kullanımıyla kas oluşum süreci hızlanır. Bir öğünde 50 gram protein almak için yaklaşık 7 tane yumurta yenilmesi gerekmektedir. Bu kadar yumurta yemek yerine 1 ölçek protein tozu alarak aynı miktarda proteini almak mümkündür. Aynı şekilde 200 gram etle alınacak olan proteini bu tozlar ile pratik bir şekilde zaman kaybetmeden alabilirsiniz. Ancak sadece protein tozuyla beslenmek doğru değildir. Sağlıklı ve düzenli beslenme planına besin takviyesi olarak bu tozlar eklenmektedir. Protein tozları süt, yumurta, soya, bezelye gibi çeşitli gıdaların işlenmesiyle elde edilir. Bunlar arasında en sık kullanılanı whey protein tozu olup aminoasit bakımından zengindir.

Whey protein tozunu sadece sporcular ve vücut geliştirenler değil dileyen herkes kullanabilir. Doğal yollarla protein gereksinimini karşılayamayan herkes bu besin takviyesini tercih edebilir. Whey protein tozunun en önemli avantajı toz şeklinde olmasıdır. Bu açıdan saklamak ve taşımak hayli kolay olmaktadır. Spor salonuna veya iş yerine yumurta götürmek pratik olmayacağı için her şeyden önce bu toz işlevsel bir kullanım sağlamaktadır. Ayrıca işlenmiş gıdalardan elde edildiği için çok çabuk kana karışmaktadır.

Göster:
Sırala:

Olimp Whey Protein Complex %100 2200 GR

Mükemmel kas gelişimi sağlayan whey protein kaynağı ile gelişmiş beslenme desteği. Paketleme: 220..

285,00TL

Olimp Whey Protein Complex %100 700 Gr

Mükemmel kas gelişimi sağlayan whey protein kaynağı ile gelişmiş beslenme desteği. Paketleme: 700..

109,00TL