Kırmızı Et Proteini

Kırmızı et proteini; sığır etinden üretilen bir protein tozudur. Bu proteinin en önemli özelliği diğer proteinlerden farklı olarak kreatin ve BCAA oranının yüksek olmasıdır. Whey protein türleri gibi emilimi bağırsaklarda gerçekleşmez. Mide tarafından emilen bu protein türü şişkinliğe neden olmaması açısından avantaj sağlamaktadır. Kırmızı et proteini ile dana etinden alacağınız protein miktarını hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Bu proteinde %95 oranında saf protein bulunur.

Kırmızı Etin Vücut Geliştirmede Önemi

Bildiğiniz gibi kırmızı et en önemli protein kaynaklarından birisidir. Kırmızı et proteini, sığır etinde bulunan yağ ve kolesterolü içermemektedir. Ancak sığır etinde bulunan proteini içerir. Sadece bununla sınırlı olmayıp aynı zamanda A, B12, C  vitaminlerini, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum minerallerini içerir. Sığır etinde bulunan vitaminler vücut geliştirenler için önemli değere sahip olduğu için kırmızı et protein takviyesi önem arzetmektedir. Özellikle antrenman sonrası kasları onarmak için ihtiyaç duyulan biyolojik maddeleri sağlamaktadır.

Kırmızı Et Proteini Nasıl Kullanılmalı ?

Kas geliştirme ve yeni kas dokularının oluşması için günlük olarak et proteini almak önemlidir. Sağlıklı olanı gıdalardan doğrudan almak olsa da her zaman bu mümkün olmadığı için kırmızı et protein takviyeleri imdada yetişmektedir. Kırmızı et proteini alınırken kalori kontrolü yapılmalıdır. İhtiyacınız olan miktardan fazla almanız halinde yağa dönüşecektir. Tek başına kırmızı et proteini almak doğru değildir. Uzman kontrolüyle belirli bir beslenme ve spor programı dahilinde tüketilmesi gerekir. Kırmızı et protein takviyesi özellikle balık yağı ve multivitaminle beraber çok iyi uyum sağlamaktadır. Kas gelişimini hızlandırmak için kreatinle beraber kullanılması tavsiye edilir.

Kırmızı et proteini aynı zamanda kas gelişiminde önemli rol oynayan amino asitleri içermektedir. Doğrudan kırmızı et tüketerekte bu maddeler alınabilir. Ancak ette yağ ve kolesterol gibi zararlı maddelerde bulunduğu için çok miktarda tüketilmesi doğru değildir. Kırmızı et proteini ise sadece ihtiyaç duyulan maddeleri sağlar. Yağ ve kolesterol içermez. Bu açıdan pratik ve sağlıklıdır. Ürün bakanlık onaylı olup güvenle alınabilir. Yağsız olarak kas kütlesi arttırmaya yönelik olan bu ürünü herkes kullanabilir.

Göster:
Sırala:

Amix Predator %100 Whey 2000 GR

Amix Predator %100 Whey'in Amaci: Kas kütlesi oluşturmak ve hacim artışı sağlamak. Amix Predat..

189,00TL

MuscleMeds Carnivor Protein 1816 Gr

MuscleMeds Carnivor Protein’in Amaci: Yagsiz kas kütlesi artisi saglamak. MuscleMeds Carnivor ..

259,00TL

Ultimate Carnebolic Hydrolyzed Beef Protein Isolate 1680 Gr

Ekonomik protein! Whey proteininize karıştırarak protein oranını yükseltin ve daha ekonomik olarak p..

239,00TL

Ultimate Carnebolic Hydrolyzed Beef Protein Isolate 840 Gr

Ekonomik protein! Whey proteininize karıştırarak protein oranını yükseltin ve daha ekonomik olarak p..

144,00TL

Universal Beef Amino 400 Tablet

Universal Beef Aminos'un Amacı: Kas dokusunun gelişmesine ve kas kütlesinin artmasına yardımcı ol..

239,00TL
Loading...