Kazein Proteini

Kazein protein tozu; sütten elde edilmektedir. Amino asit açısından zengin olan bu protein tozunda bol miktarda elzem amino asit bulunur. Tüm bu maddeler kas gelişimi için önemli olan protein sentezinden sorumlu olmaları nedeniyle önemlidir. Kazein protein tozu, whey protein tozları gibi bağırsakta emilmez. Emilimi midede ve yavaş bir şekilde olur. Bu protein tozu yaygın olarak yatmadan önce kullanılır. Bunun amacı kasları korumaktır.

Kazein Protein Tozu Nasıl Kullanılır ?

Vücut geliştiren kişilerin kullandığı diğer protein tozlarına benzer olarak su veya yağsız süt ile karıştırılarak tüketilir. İsteğe bağlı olarak meyve suyu veya enerji içeceğiyle de karıştırılabilir. Ancak sağlık açısından pek önerilmez. Kıvam açısından diğer ürünlere göre daha yoğundur. Yüksek sıcaklık altında zor çözülür. Bu nedenle sıcak yiyecekler ile beraber tüketilmesi önerilmez. Kazein protein tozu tüm diyetler için uygundur. Tüketmek için belirli bir zaman aralığı olmayıp genel olarak yatmadan önce tercih edilmektedir. Uzun süreli açlık durumlarında örneğin uyku sırasında etkili olmaktadır. Vücudun düzenli olarak protein almasına yardımcı olur. Bu protein tozu yavaş sindirilmekte olup ortalama 8 saati bulabilmektedir.

Kazein protein tozu tek başına kullanılabileceği gibi aynı zamanda daha etkili olması açısından whey protein tozuyla beraberde kullanılmaktadır. Whey protein tozuyla beraber kullanıldığında anabolik tepkimeyi arttırarak daha çabuk kana karışır.

Kazein Protein Tozu İçeriği

Sütte yaklaşık olarak %80 oranında kazein bulunur. Kazein proteininin sindirimi ve emilimi çok yavaştır. Farklı hayvan türlerinin sütlerinde farklı oranlarda kazein proteini bulunmaktadır. Kazein proteini düşük pH değerine sahip olup uzun süre çözünmez. Kazein proteini midede pıhtılaşır ve amino asit salgılar. Sindirimi 8 saati bulduğu için kana karışma süresi geç olmaktadır. Kazein proteini üretim sürecinde hidrolizasyon, ultra filtreleme, asitle çökeltme gibi çeşitli filtreleme teknikleri kullanılmaktadır. Krem renginde olan bu proteinin tadı kötü değildir. 2 yıl kadar bozulmadan kalmaktadır. Düzenli spor yapanlar için olmazsa olmazlardan biri olup kas büyümesine katkı sağlamaktadır. Diğer proteinler gibi geçici değil uzun süreli amino asit salgılanmasını sağlar. Ayrıca tok tutma özelliğinden dolayı diyet yapanların tercihi olmaktadır.

Göster:
Sırala:

Amix Night Pro Elite Protein 1000 GR

Amix Night Pro Elite Protein’in Amaci: Geceleri uyuduktan sonra etkili bir protein destegi sağlam..

149,00TL

Dymatize Elite Casein Protein Rich 1810 Gr

Dymatize Elite Casein’in Amaci: Uzun süreli protein desteği sağlamak. Dymatize Elite Casein Ne..

219,00TL

Dymatize Elite Casein Protein Rich 908 GR

Dymatize Elite Casein’in Amaci: Uzun süreli protein desteği sağlamak. Dymatize Elite Casein Ne..

119,00TL

Inner Armour Black Casein Peak Protein 908 Gr

Inner Armour Casein Peak’in Amaci: Uzun süreli protein kaynağı sağlamak ve kas kütlesini art..

109,00TL

MusclePharm Combat Casein 1800 Gr

MusclePharm Combat’in Amacı: Kas kütlesini arttırmak ve protein desteği sağlamak. MusclePharm ..

249,00TL

Weider Pure Casein 1800 GR

Weider Pure Casein. Yavaş sindirimli protein tozu. Gece yatmadan önce rahatlıkla tüketilebilir. W..

289,00TL
Loading...