İzole Protein

İzole protein; minimum %90 protein oranına sahip olup mevcut protein tozları arasında en fazla protein miktarına sahip olandır. Whey protein izolesi olarakta bilinmektedir. Bu protein çeşitli teknolojik ayrıştırma tekniklerinden geçerek en yüksek saflık oranında elde edilmiştir. İzole proteinler piyasada farklı alt gruplar halinde satılmaktadır. Saflık oranı yüksek olan bu proteinler neredeyse 0 yağ ve şeker içermektedir. Aynı şekilde karbonhidrat oranı da çok azdır. İzole proteinler definasyon döneminde olan yağsız kas kütlesi geliştirmeye çalışan kişiler için idealdir.

Bu protein oldukça saf olduğu için sindirimi ve vücut tarafından emilimi kolaydır. Protein sentezinin etken maddelerinden olan BCAA, izole protein tozunda bol miktarda bulunmaktadır. Bu proteinler yağ ve laktoz içermediği için özellikle laktoz alerjisi olan kişilerin şişkinlik sorunuyla karşılaşmadan tüketebilecekleri bir protein tozudur. Emilimi hızlı olduğu için antrenman öncesi ve sonrası kullanımlara uygundur.

 

İzole Protein Tozu Nasıl Elde Edilir ?

İzole protein tozu elde etmek için iki farklı teknik kullanılmaktadır. Bunlardan birisi Ion Exchanged teknolojisi olup iyon değişimi tekniğiyle protein tozunda bulunan protein miktarını arttırma işlemidir. Bu teknikle gram başına düşen protein oranı arttırılır. Diğeri ise Micro Filtered teknolojisi olup protein elde edilmesi sırasında diğer faydalı özelliklerde korunur. Protein haricindeki maddeler filtre edilri. Bu teknik günümüzde yaygın olup farklı filtrasyon teknikleriyle uygulanmaktadır.

 

İzole Protein Tozu Avantajları

Bu protein tozunun biyolojik değer ölçütü oldukça fazladır. Bunun anlamı tükettiğiniz miktarın tamamının emileceğidir. Amino asit bakımından hayli zengin olup vücudun ihtiyacı olan proteini hızlı bir şekilde sağlar. Başka bir avantajı ise laktoz konusundadır. Çok az miktarda laktoz içerdiği için hassasiyeti olan kişilerin kullanabileceği bir alternatiftir. Protein değerleri diğer ürünlere göre daha fazladır. Düşük karbonhidrat içerdiği için diyet yapanlara önerilir. Bunların yanı sıra fiyat açısından saflaştırma teknikleri kullanıldığı için diğer ürünlere göre daha yüksektir. Ayrıca saflaştırma sırasında bağışıklık sistemini güçlendiren maddeler kaybolduğu için bu açıdan bakıldığında daha az yararlı olduğu söylenebilir. Düzenli olarak kullanımda netice veren izole protein tozu, yaklaşık 4 saatte bir 25 gram civarında alınmalıdır. 

Göster:
Sırala:

MuscleTech NitroTech Performance 1816 Gr

MuscleTech NitroTech Performance Series’in Amacı : Kas kütlesi, hacim ve enerji artışı ..

249,00TL

MuscleMeds Carnivor Protein 1816 Gr

MuscleMeds Carnivor Protein’in Amaci: Yagsiz kas kütlesi artisi saglamak. MuscleMeds Carnivor ..

259,00TL

4DN Isolate Matrix Cfm Whey Protein 1390 Gr

Blender: 1 porsiyon protein tozunu 300 ml süt veya soğuk suyu blendera koyunuz. 15-20 sani..

198,00TL

Amix Predator %100 Whey 2000 GR

Amix Predator %100 Whey'in Amaci: Kas kütlesi oluşturmak ve hacim artışı sağlamak. Amix Predat..

189,00TL

BSN Syntha-6 Isolate Protein 1820 Gr

BSN Syntha-6 Isolate'in Amacı: Uzun ve kısa süreli protein kaynağı oluşturmak. Kas kütlesini artt..

219,00TL