Protein Tozu

Protein Tozu Nedir?

Protein tozu; kişilerin ihtiyacı olan günlük proteini pratik bir şekilde almalarını olanaklı kılar. Sporcular ve vücut geliştirmeyle ilgilenenler için kas gelişimleri açısından beslenme büyük önem taşımaktadır. Günlük yoğunluk içerisinde tüketilmesi gereken besinlere her zaman ulaşmak mümkün olmuyor. Bu noktada imdada protein tozları yetişiyor.

Protein tozları, çeşitli besin takviyelerinden oluşmaktadır. Bu besin takviyeleri doğal gıdaların bazı işlemlerden geçmesiyle elde edilmektedir. Kas gelişimi için en önemli madde proteindir. Düzenli olarak spor yapan kişilerin ihtiyacı olan proteini karşılayan bu tozlar ile vücutta protein sentezi üst seviyeye taşınmaktadır. Sadece bununla kalmayıp kandaki yağ asit oranını da düşürmektedir. Protein tozları genellikle hızlı ve pratik olması sebebiyle tercih edilmektedir. Günlük olarak 6-7 yumurta yiyerek alacağınız proteini, bir bardak süt ile beraber tüketeceğiniz protein tozu ile kolayca alabilirsiniz. Protein tozları destekleyici ürün olarak kullanılmakta olup beraberinde protein içeren besinler tüketilmeye devam edilir.

Halk arasında protein tozunun zararlı olduğu yönünde yanlış bir anlayış bulunmaktadır. Protein tozu doğru biçimde kullanıldığında zarardan ziyade yararı olan bir besin takviyesidir. Vücut geliştirenler bu tozu kullanırken beraber beslenme ve uyku düzenlerine de dikkat etmelidir. Protein tozu sadece vücudun protein ihtiyacını karşılamaz aynı zamanda enerji vermektedir. Antrenman öncesi alacağınız protein tozu, spor sırasında daha iyi verim almanızı sağlayacaktır. Protein tozunu erkek veya kadın farketmeksizin herkes kullanabilir. Protein tozu satın alırken marka güvenilirliği göz önüne alınmalıdır. Ayrıca içeriği incelenerek yağ ve karbonhidrat açısından düşük seviyede olmasına dikkat edilmelidir. İhtiyaç duyulan protein miktarına göre bilinçli bir şekilde tüketildiğinde sonuç vermektedir.

Protein içerikli ürünler günlük protein ihtiyacını karşılamak için tercih edilen ürünlerdir.

Amino asitlerden oluşan proteinler, etkili bir kas gelişimi olması için vücudun alması gereken en önemli besinlerden biridir.

Tavsiye edilen günlük protein tüketimi kullanıcının kilosu başına 1.5 - 2 gram arasında değişmektedir (75 kg ağırlığında spor yapan bir kişi günde ortalama 115-150 gram arası protein tüketmelidir.)

Protein tozlarının farklı çeşitleri bulunmaktadır:

Kişinin kullanım ihtiyacına ya da zamanına göre protein tercihi değişmektedir.

Alt Kategoriler

Göster:
Sırala:

Olimp Whey Protein Complex %100 2200 GR

Mükemmel kas gelişimi sağlayan whey protein kaynağı ile gelişmiş beslenme desteği. Paketleme: 220..

285,00TL

Olimp Whey Protein Complex %100 700 Gr

Mükemmel kas gelişimi sağlayan whey protein kaynağı ile gelişmiş beslenme desteği. Paketleme: 700..

109,00TL