Tribulus

Tribulus; Tribulus Terrestis isminde dikenli meyveli bir bitkiden elde edilen bir maddedir. Kökü ve yaprakları dahil her bir yerinden ayrı medikal açıdan madde üretimini sağlayan zengin bir bitkidir. Vücudumuzda ki  testosteron hormonunu arttırarak kas gelişiminin hızlanmasını sağlar. Erkeklerin cinsel gücünü arttırmasıyla da ilginç bir özelliğe sahiptir. Hiçbir ek madde olmadan tamamen doğadan elde edilmesi nedeniyle günümüzde kanser tedavi süreci dahil bir çok alanlarda kullanılır.

 

Tribulus Etkili Midir ?

 

Tribulus kullanıcılarının bir kısmı ciddi şekilde kas gelişiminin hızlanmasında farklılık ve fayda gördüğünü söylerken, kimisi hiçbir etki görmediğini belirtir. Bilimsel açıdan kas gelişiminde artış sonucu kanıtlanamasa da cinsel açıdan arttırıcı özellik gösterdiği kanıtlanmıştır. İnsanların diğer maddelerden daha güvenilir bulduğu bu madde, hiçbir katkı olmadığı için yan etkisi görülmemiştir. Bazı ülkelerde uzun yıllarca doğal steroid olarak kullanılmıştır. Fakat yine de hamile kadınların, prostat hastalarının, düzenli ilaç kullanması gereken diğer hastaların 6 haftada bir ara vererek kullanılması önerilir.

 

Tribulus Nasıl Kullanılır ?

 

Tribulus 3 aydan fazla kullanılmamalı eğer kullanıldıysa 2-4 hafta ara verilmelidir. Tribulus içeriği gereği direkt hormonsal yetilerin artımını gözlemlediğimiz bu madde olduğu için doz aşımı veya uzun süre kullanımında hormonsal dengesizliklere neden olabilir. Kas gücünün gerektiği doğum gibi faktörlerde kadınların güç için aldığı durumlar oluyor. Fakat hamilelik ve emzirme sırasında alımı hormonsal olarak sorun yaratır ve alınmaması gerekir.  Dinlenme süreci hormonlarımızın kendi kendine çalıştığını göstermek amaçlı, dinlenmeye ve vücudu kendine bırakmayı sağlar. Günde üç defa 750-1250 gram olarak tüketilmesinde bir zarar yoktur.

 

Tribulusun Faydaları Nelerdir ?

 

Tribulus kullanımında hiçbir yan etki görülmemiş nadir katkısız maddelerdendir, her ne kadar yan etkisiz olsa da cinsel açıdan kullanımında doktor kontrolünde alınması tavsiye edilir. Kas gelişiminde ki etkileri kişiden kişiye değişiklik gösterse de, cinsel açıdan performans artımında ki etkileri bilimsel açıdan kanıtlanmıştır.  Doğum öncesi gibi hormonların ve kas gücünün yükseğe çıkması gereken dönemlerde alımında güç verdiği gözlemlenen bir madde olsa da  hamile ve emziren kadınları kullanması önerilmez. Fakat hamilelik öncesi güç artımı için kullanılmasında cinsel açıdan yaptığı yüksek etki sayesinde kullanılabilir.

Göster:
Sırala:

Amix Tribu-Zma 90 Tablet

Amix Tribu-ZMA’nin Amaci: Testosteron seviyesini arttırmak. Amix Tribu-ZMA Nedir? Amix Trib..

125,00TL

Dymatize Trib-650 Tribulus 650 MG 100 Kapsül

Dymatize Trib-650’nin Amaci: Testosteron seviyesini arttırıp kas kütlesini arttırmak. Dymatize..

59,00TL

Inner Armour Tribulus Xtreme 90 Kapsül

Inner Armour Tribulus Xtreme'in Amacı: Testosteron seviyesini arttırmak Inner Armour Trib..

94,00TL

Nutrex Vitrix 90 Sıvı Kapsül

Nutrex Vitrix’in Amacı: Performans ve testosteron artışı sağlamak. Nutrex Vitrix Nedir? ..

95,00TL

Ultimate Bulgarian Tribulus 90 Kapsül

Ultimate Bulgarian Tribulus’un Amacı: Testosteron ve güç seviyesini arttırmak. Ultimate Bulgar..

109,00TL

Weider Tri-Complex Tribulus 120 Tablet

Weider Tri-Complex Tribulus’un Amacı: Performans ve testosteron seviyesini arttırmak. Weider T..

139,00TL
Loading...