Enerji & Dayanıklılık

Sadece mucizevi bir ilaç veya takviye kullanarak daha başarılı sporcu olmak ve daha iyi kas geliştirmek mümkün değildir. Enerji ve dayanıklılık takviyeleri sayesinde uzun süren antrenmanlara ve ağır beslenme programlarına ihtiyaç duyulmuyor. Pratik bir şekilde hap veya ilaç kullanarak amaçlarınıza ulaşmanız mümkündür. Bu takviyeler spor veya vücut geliştirmeyle uğraşanlar için büyük fayda sağlamaktadır. Fakat herkeste her takviye aynı etkiyi yapmayabilir. Her kişinin fiziksel özellikleri farklı ve bedeni kendine özgü olduğu için kullanacakları takviyelerde farklı olacaktır. Bununla beraber tüm sporcuların, özellikle yeni başlayanların kullandığı ortak takviyeler bulunmaktadır. Maraton koşusuna katılacak olanlar ve aralıksız yoğun bir spor programı olanlar daha fazla enerji ve güce ihtiyaç duyarlar. Bu anlamda enerji ve dayanıklılık takviyeleri uzun süreli etki ederek kişinin dinç kalmasına yardımcı olur.

 

Enerji ve Dayanıklılık Takviyelerinin Önemi

Dayanıklılık sporcuların daha az yaralanması ve yorgun hissetmesi adına önemlidir. Kişilerin dayanıklılık seviyeleri fiziksel özelliklerine göre farklıdır. Uzun süreli antrenman ve eğitimlerin yanı sıra alınan dayanıklılık takviyeleri ile daha uzun sürede spor yapabilmek mümkün olmaktadır. Bu sayede sporcular daha az yorularak faaliyetlerini yürütürler. Aynı şekilde enerji takviyeleriyle uzun süre vücudun enerjik kalması sağlanmış olur. Kas geliştirme sürecinde bazı günler ağır antrenman yapmak gerekebiliyor. Bu nedenle enerji takviyeleri çok işe yaramaktadır. Bu takviyeler istenildiği zaman kolayca tüketildiği için pratik bir kullanım imkanı sağlar. Bu takviyelerde amino asit bulunmaktadır. Bu takviyeler sağlıklı beslenme ve egzersiz planıyla beraber alındığında etki göstermektedir.

 

Enerji ve dayanıklılık takviyeleri çok çeşitli olup farklı ihtiyaçlara cevap vermektedir. Yaygın olarak kullanılan ürünler ise BodyFuel NitroOxide, Probolan50 ve XtremeNO olarak sıralanabilir. Birinci ürünün enerji düzeyi oldukça yüksek olup yoğun egzersiz programları için uygundur. Kaslara fazladan oksijen, enerji yüklenmesine yardımcı olur. Bu sayede daha az yorgunluk ile egzersiz tamamlanır. İkinci ürün ise genellikle testesteron seviyesini arttırmak için kullanılır. XtremeNO ise kan damarlarını genişletir, kan akımı sürecinin kas gelişimine etkisini arttırır. Kaslara oksijen desteği sağlar.

Göster:
Sırala:

Olimp Iso Plus Isotonic Drink 700 GR

Uzun süreli fiziksel egzersizleri daha iyi desteklemek için L-Carnitine ve L-Glutamine ile zenginleş..

90,00TL

Gaspari Glycofuse 1680 GR

Gaspari Glycofuse'un Amaci:  Spor esnasında enerji ve dayanıklılık artışı sağlamak..

159,00TL

Gaspari Glycofuse 840 GR

  Gaspari Glycofuse Nedir?  Gaspari Glycofuse toz formda olan performansa yönelik ku..

109,00TL
Loading...