L-Carnitine

Karnitin bir amino asit gibi görünse de yalnızca bir amino asit değildir. B vitamini benzeri bir üründür. Yağ yakımı yanında spor sırasında kas gücündeki enerji artımının olduğu gözlenmiştir. L-Karnitin vücutta kaslarda, kalpte, beyinde ve sperm hücrelerinde saklanır. Kırmızı ette bulunan L-Karnitin oranının yüksek olmasından dolayı doğal alımı böyle karşılanabilir.  Karnitin , L-Carnitin ve D-Karnitin olarak iki çeşitte olur. D-Karnitin aktif bir madde olmadığı için supplement olarak üretimi ve satışı yoktur.


Karnitinin Faydaları Nelerdir ?


“Astetil L-Karnitin”, L-Karnitin’in en çok kullanılan formudur. Enerji üretimi ve bu enerjiyi sinir taşıyan asetilkolin üsretir. Kalp-beyin sınırını geçer ve burada ciddi şekilde antioksidan görevi yapar . Böylelikle yaşlanmaya karşı bir görevi olduğu söylenmektedir. Çeşitlerine göre farklı alanlardan insan vücudunda kas gelişiminde, yağ yakımın da, yaşlılığın  azalmasındaki etkileri görülmektedir. Değişen dünya ve hayat düzenimizden dolayı doğal beslenen hayvanlar azaldığı için onlardan aldığımız besinlerin kalitesinde ve verdiği enerji miktarında azalma vardır. Zaman azlığı ve bu dönemde yetişen ürünlerden dolayı insanların yağ yakımın da azalma , enerjisinde azalma ve hızlarında düşüş vardır. Her türlü aktivite enerji ve hız eksiğini gidermek ve kendinizi geliştirme amaçlı kullanımında geri dönüşleri çok fazladır.

 

Karnitin Nasıl Kullanılır ?

Karnitin kullanımı için gerekli olan bilgiyi uzman doktorlar aracılığı ile yapmanız önerilir. Doz aşımı, yanlış kullanım gibi sonuçlarda vücutta dengesizliklere yol açabilir. İnternette bildiğiniz markalardan almanız ve iyi bir araştırma sonucu kullanmanız tavsiye edilir. Gündelik dozlarını yardımcı formlarıyla birlikte öğün aralarına planlanarak eklenmesi  etkiyi arttırır. Karnitin kullanımı genellikle sporcuların spordan sonra protein miktarı yüksek bir öğünle birlikte alması önerilir. Yağ yakımı sırasında ek bir madde daha kullanıyorsanız Astetil L-Karnitin olarak alınması önerilir. Çünkü aynı zamanda kas enerjisini de yağ yakımı ile birlikte dengelemek amaçlanır. L-Karnitin doğru kullanımında yağ yakımın da çok etkili bir yöntemdir.   Antrenman öncesi, sonrası ve sırasında kas gelişimi, enerjisi, yağ yakımı ve güç artışı için son derece etkilidir ve yan etkisizdir. Herhangi bir yan etkide doktorunuza başvurunuz.

Göster:
Sırala:

Stacker 2 Zero Shot 60 ML 3000Mg L-Carnitine (12 Adet)

Stacker2 Zeroshot 3000mg’ın Amacı: Yağ yakımı ve enerji artışı sağlamak. Stacker2 Zeroshot 300..

78,00TL

Olimp Iso Plus Isotonic Drink 700 GR

Uzun süreli fiziksel egzersizleri daha iyi desteklemek için L-Carnitine ve L-Glutamine ile zenginleş..

65,00TL

Weider L-Carnitine 1000 Mg 60 Tablet

Weider L-Carnitine 1000’in Amacı: Yağ yakımı. Weider L-Carnitine 1000 Nedir? Weider L-Carni..

219,00TL