CLA

Vücut geliştirme ile ilgilenenlerin ve spor yapmayı sevenlerin en önemli problemleri yağ yakmaktır. Kolay ve hızlı şekilde alınan kiloların yağlarını almak kolayken yakımı durumunda ki zorluklar gerçekten zorludur. Kimisinin doğal vücudu yavaş yağ yakarken , kimisinde de değişik hastalıklar nedeniyle bu yavaşlama görülür , bu aşamada ortaya CLA ve L-Carnitine adlı doğal olmayan fakat yağ yakımın hızlandıran  yağ yakıcı maddeler geliyor.  Bu maddeler az miktarda yağ yakan ve ya yavaş yağ yakan sporcular için önemlidir çünkü vücudun kendi kendine yapamadığı bir duruma hızlılık kazandırır. Vücuttaki yağ depolama işlevinde olan Lipoprotein Lipaz isimli enzimin tüm çalışmasını azaltarak yağ depolamasını en düşük seviyeye indirmektedir. Böylelikle aldığımız besinler anında kanımıza karışacak ve buda enerji artımında yükselme olarak geri dönecektir. Yağ depo enzimini bloke ederek, enerji artımını sağlar.

 

CLA  Faydalı Mı Zararlı Mı ?


CLA doğa da en çok kuzu etinde vardır ve yağ asidi bulunan tereyağı, süt peynir gibi çok yararlı besinlerde de önemli ölçüde fazladır.  Düzenli alımında metabolizma hızında artış, yağ depolama kısıtlanmasından dolayı kilo alımında azalış ve bağışıklık sisteminde kuvvetlenme görülür. CLA ‘nın önerilen şekilde kullanımlarında herhangi bir yan etki görülmemiştir. CLA’yı spor yapmadan kullanılmaması önerilir çünkü bu durumda kilo kaybı değil kilo artışı görebiliriz. Vücudumuz kendini kilit sistemine alıp, hızlı yağ yakma , az hareket orantısızlığında kendini koruyabilir. Bu benzersiz mekanizma size kas enerjisi, yağ yakımı ve kas artımı sağlar.

 

CLA Nasıl Kullanılır ?

Günde üç kere yemekten 30 dakika önce alınması önerilir. Spor yaptığınız dönemde alınması vücudun yağ yakması sırasında, kas gücünde artımı sağlaması açısından önemlidir. Kasların enerji biriktirmesine yol açarak , yapılan aktivitede hızlı yağ yakımı sağladığı için sürekli bir gelişim söz konusudur. Doz aşımı yapılması durumunda sindirim sisteminde çıkabilecek sorunlardan dolayı, dikkatli ve bilinçli kullanımı önemlidir. Temin derken güvenilir yerler tercih edilmeli ve dikkatlice araştırmalıdır. Nadir durumlardan dolayı alınmadan önce doktora danışılması ve kontrollü şekilde alınması ve ara verilerek dengede tutulması önerilir.

Göster:
Sırala:

Dymatize CLA Tonalin 90 Soft Jel Kapsül

Dymatize CLA Tonalin'in Amaci: Vücut yağ oranını azaltmak.  Dymatize CLA Tonali..

109,00TL

MusclePharm CLA Core 90 Kapsül

MusclePharm CLA Core’un Amacı: Yağ yakımına yardımcı olmak. Vücutta yağın depolanmasına..

189,00TL 183,00TL

Olimp CLA + L-Carnitine 60 Kapsül

En etkili 3 madde olan CLA, L-Karnitin ve Yesil Çay'ın birleştiği ürün ile yağ dokularının azaltılma..

100,00TL

Twinlab CLA Fuel 120 Kapsül

Twinlab CLA'nın Amacı: Yağ oranını azaltmak ve yağsız kas kütlesinin oluşmasına yardımcı olmak. ..

99,00TL

Ultimate CLA 1000 MG 90 Kapsül

Ultimate CLA’nin Amacı: Yağ yakımına destek olmak ve yağların vücutta stoklanmasını önlemek. U..

98,00TL

Weider CLA Capsule 150 Kapsül

Weider CLA’nın Amacı: Vücuttaki yağ oranını azaltmak ve depolanmasını engellemek. Verilen kilolar..

179,00TL
Loading...