Kreatin Hidroklorür (HCI)

Karaciğerde doğal olarak üretildiği gibi bazı besinlerde de bulunan kreatin maddesi nitrojen formunda bulunan bir organik asittir. Kreatin, vücutta hücrelere lazım olan enerjiyi sağlar. Bilhassa beyne ve kaslara enerji sağlamaktadır. 3 amino asitten oluşan kreatin karaciğerde sentezlenmektedir. Bunun yanı sıra et, balık gibi protein açısından zengin besinlerde bulunmaktadır.    Kreatin takviyeleri sporcular tarafından atletik performansı artırmak için kullanılmaktadır.

 

Kreatin Takviyeleri Nasıl Kullanımı

Piyasada vücut geliştirenler için satılan en yaygın spor takviyelerinden birisidir. Genel olarak kreatin monohidrat şeklinde bulunmaktadır. Oldukça etkili bir takviye olup kas hücrelerine enerji sağlar. Farklı formüller ile üretilen kreatin takviyeleri birçok çeşit olarak piyasada bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kreatin monohidrat, kreatin etil ester, kreatin malat ve kreatin hidroklörür olarak sıralanabilir. En sık kullanılan türü ise kreatin hidroklörürdür. Kreatin dünya genelinde kullanılan takviyelerden birisidir. Direnç ve performans artışı sağlamaktadır. Kreatin takviyesini vücut geliştirmecilerden, atlet ve sporculara kadar herkes kullanabilir. Kreatin dozları 1 ölçek olup bol suyla beraber tüketilmektedir.

 

Kreatin Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Kreatin takviyesi alırken piyasa araştırması yaparak almanızda yarar var. Vücut geliştirmeye yeni başlayanlar için uygun değildir. Birkaç yıllık deneyime sahip olanlar için uygundur. Daha fazla verim almak için kreatin monohidrat formunu kullanmanızı öneririz. Elma ve üzüm suyu buna en güzel örneklerdir. Alınacak kreatin dozajını kilonuza göre ayarlayabilirsiniz. Yükleme ve dengeleme evresi olarak alınan kreatinlerin, ilk evresinde 300 mg ikinci evresinde ise 100 mg alınmaktadır. Yükleme devresi yaygın olarak 1 hafta yapılmaktadır. Aylık olarak kullanımların akabinde ara vermeniz uygun olacaktır. Bu sayede vücutta kreatin üretilmiş olacaktır. Kreatin günlük olarak tek seferde tüketilmemelidir. Bir kerede almak yerine güne yayarak almanız yararlı olacaktır. Ayrıca egzersiz sonrası almanız ideal olacaktır. Böbreklerinde sorun olanlar ise kreatin kullanımına dikkat etmeli, mutlaka doktoruna danışmalıdır. Kreatin alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise günlük su alımını arttırmaktır. Kreatin birden fazla türün birleşimi olarakta satılmaktadır. Kompleks kreatin adı verilen bu ürünler daha hızlı emilmektedir. 

Göster:
Sırala:

ProMera Con-Cret Creatine Powder 48 Gr

Promera Con-Cret'in Amacı:  Enerji artışı sağlamak ve kas kütlesini arttırmak.  Prom..

99,00TL
Loading...