Kilo Aldırıcılar

Kilo aldırıcılar; özel besin takviyeleri olup vücut kitlesini arttırmaya yönelik protein ve karbonhidrat içerir. Özel olarak formulize edilmiş olan bu takviyeler, kişilerin vücut ağırlığını arttırmaya yardımcı olur. Bu takviyeler gençler için uygun olmakla birlikte orta yaşlı kesimde kullanmaktadır. Yüksek besin değerine sahip oldukları için protein tozlarından daha etkilidir. Kas geliştirmek için günlük olarak aldığınız kalori miktarı, yaktığınız kalori miktarından fazla olmalıdır. Tükettiğiniz besinlerin tamamını yakıyorsanız kas kütleniz gelişmeyecektir. Bu tür sorunlar yaşayan ve kilo almak güçlük çekenler için kilo aldırıcılar, zengin ürün seçenekleriyle yardımcı olmaktadır. Kilo aldırıcılar, ana öğün olarak kullanılmamalıdır. Besin takviyesi olan kilo aldırıcılar, beslenmeye ilave olarak kullanılmalıdır. Sağlıklı beslenme planına küçük porsiyonlar halinde eklenen kilo aldırıcı takviyeler, kas ve vücut kitlesinin artmasına katkı sağlar.

 

Kilo Aldırıcı Kullanımı

Kilo aldırıcı besin takviyeleri, karbonhidrat ağırlıklıdır. Bunun yanı sıra belirli miktarlarda protein, amino asit ve kreatin içermektedir. Birçok farklı ürün seçeneği bulunmaktadır. Ürünlerin içeriklerindeki farklılıklara göre kullanımları değişiklik göstermektedir. Ancak ortak kullanım şekilleri mevcuttur. Öncelikle bu ürünleri kullanırken su yerine süt kullanmalısınız. Önemli bir besin değerine sahip olan sütle takviyeleri tüketmek daha etkili olacaktır. Kilo alma etkisini arttırmak için sütle tüketilmesi idealdir. Süt içerdiği yağlar ve karbonhidrat ile kilo almaya olumlu yönde etki etmektedir. Kilo aldırıcı takviye kullanırken mutlaka günlük kalori hesabı yapılmalıdır. Bu ürünleri kullanmada amaç kilo almak olduğu için alınan ve verilen kalorilerin iyi hesaplanması gerekir. Gün içinde ne kadar kalori harcadığınızı hesaplayarak alacağınız kalori miktarını ayarlamalısınız. Doğal yollarla beslenmeyi bırakmadan bu takviyelere devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 

Söz konusu olan kilo almak olunca takviyenizi fazladan besinlerle zenginleştirmeniz de bir sakınca yoktur. İçeceğiniz içerisine taze meyve, yulaf gibi gıdalar karıştırarak alacağınız kalori miktarını arttırabilirsiniz. Bu takviyeleri doğal gıdalar ile beraber tüketmenizde bir zarar yoktur. Herhangi bir yan etkileri olmayıp, sağlığa zararlı değildir. Kilo aldırıcı takviyeler son derece esnek kullanıma sahiptir. Öğünlerinizin yanında veya ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Göster:
Sırala:

Weider Mega Mass 2000 3000 Gr

Weider Mega Mass 2000’in Amacı: Etkili kilo ve hacim artışı. Enerji artışı. Weider Mega Mass 2..

299,00TL

SCI-MX RECOVER ISOLATE 1.2KG ORANGE

RECOVER 2:1 ISOLATE™ Alanında rakipsiz bir toparlanma ürünü. 80 gramlık her porsiyon 51 g..

165,00TL

MuscleTech Premium Mass Gainer Bag 5440 GR

Muscletech Premium Mass Gainer’in Amacı: Hızlı ve etkili bir şekilde kilo aldırmak ve hacim ..

269,00TL