Kilo & Hacim

Kilo ve hacim arttırıcılar; içeriğinde bulunan kreatin maddesi sayesinde kas kütlesi oluşumuna yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre vücut geliştirmeye yeni başlayan kişilerin, antrenman sonrası karbonhidrat içeren gıdalar tüketerek 2 ay sonunda 3 kiloya yakın kas kazandığı gözlemlenmiştir. Ayrıca araştırmalar çerçevesinde içinde kreatin bulunan karbonhidrat içeceklerinin 4 kiloya kadar kas yaptığı doğrulanmıştır. Bu yüzden kilo ve hacim arttırıcı takviyelerde kreatin maddesi bulunur. Böylece kişiler kas kütlesi geliştirmek için gerekli olan desteğe sahip olurlar. Kreatin maddesi, kas hücrelerinde yaşanan insülin hassasiyetine iyi gelmektedir. Böylece alınan kaloriler kaslar için harcanır. Yağ depolamak yerine kas geliştirilmiş olur.

 

Kas Kütlesi Nasıl Kazanılır ?

Kas kütlesi elde etmek, protein sentezi demektir. Yağ şeklinde kilo almak için herhangi bir çaba göstermek gerekmez. Ancak kas kütlesi olarak kilo almak emek ve zaman isteyen bir işlemdir. Kas kütlesini arttırmak için sağlıklı beslenmenin yanı sıra düzenli antrenman yapmak gerekir. Aynı anda hem yağ yakmak hemde kas yapmak mümkün olmamaktadır. Her iki mekanizma birbirinden farklıdır. Ancak vücut geliştirmeye yeni başlayanlar ilk aylarda hızlı bir şekilde kilo verip, güçlenirler. İlerleyen zamanlarda ise bu durum giderek zorlaşmaktadır. Kas kütlesi oluşturmak için enerji gereklidir. Bu yüzden vücut geliştirmeyle uğraşanların sıradan insanlara göre daha fazla enerji almaları gerekir. Bu nedenle kilo ve hacim arttırıcı ürünlere yönelmektedirler. Ağırlık antrenmanı çalışılırken alınan fazla kaloriler, kas olarak depolanır. Günlük olarak yapılacak olan antrenmana göre alınması gereken kaloriler bulunmaktadır. Bu kalorinin üzerine çıkıldığında ise yağlanma meydana gelebilir.

 

Kilo ve Hacim Arttırıcıların Yararı

Vücut geliştirme sporuyla ilgilenmeye başlayıp kas inşa etme konusunda kararlı olanların mutlaka bu ürünlerden kullanması gerekir. Hacim arttırıcı ürünlerin faydası günlük alınması gereken kalori gereksinimini kolay bir şekilde almaya yardımcı olmasıdır. Kilo alma problemi yaşayanlar için bu ürünler ideal seçeneklerdir. Bu takviyeler yaygın olarak antrenman öncesi ve sonrası kullanılır. Antrenmandan ortalama 1 saat önce alınmalıdır. Besin değeri daha çok artırılmak istenirse süt ile tüketilebilir.

Alt Kategoriler

Göster:
Sırala:

Weider Mega Mass 2000 3000 Gr

Weider Mega Mass 2000’in Amacı: Etkili kilo ve hacim artışı. Enerji artışı. Weider Mega Mass 2..

299,00TL

MuscleTech Premium Mass Gainer Bag 5440 GR

Muscletech Premium Mass Gainer’in Amacı: Hızlı ve etkili bir şekilde kilo aldırmak ve hacim ..

269,00TL

Olimp Gain Bolic 6000 1000 Gr

Avrupa'nın en büyük ilaç firmalarından biri olan Olimp'in Kilo Aldırıcı ürünü Gain Bolic! ..

75,00TL