Sıvı Amino Asitler

Sıvı amino asitler; likit formda bulunan amino asitlerdir. Sıvı formda olduğu için diğer amino asit türlerine göre daha etkilidir. Katkı maddesi içermez ve vücut tarafından hızlı bir şekilde emilir. Amino asitler; protein, koenzim gibi hayati öneme sahip olan maddelerin yapı taşlarını oluşturur. Amino asitlerin bazıları vücut tarafından üretilirken bazıları ise dışarıdan alınmaktadır. Bu ihtiyaca yönelik olarak geliştirilen amino asit takviyeleri hızlı bir şekilde vücuda amino asit alınmasına yardımcı olmaktadır. Tablet, kapsül, toz gibi formlarda bulunan amino asitler sıvı formda da mevcuttur. Sıvı amino asit supplementleri katkı maddesi içermediği için daha hızlı ve etkili sonuç vermektedir. Hazırlık gerektirmeden tüketilebildiği için kullanımı işlevseldir. Kolay sindirimi ve hızlı emilimi tercih edilme nedenleri arasındadır.

 

Amino Asitler Ne İşe Yarar ?

Amino asitler hayati fonksiyonların sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için önemlidir. Yaklaşık olarak 20 civarında amino asit mevcuttur. Bunları bir kısmı esansiyel bir kısmı ise esansiyel değildir. Esansiyel olmayan amino asitler dışarıdan beslenme aracılığıyla alınmaktadır. Bu noktada supplementler imdada yetişmektedir. Beslenme yoluyla yeterli seviyede amino asit alınamadığı durumlarda takviyeler hayat kurtarmaktadır. Bilhassa sporla ilgilenen kişiler için büyük önem taşıyan amino asitler, mutlaka günlük olarak vücudun ihtiyacı kadar alınmalıdır.

 

Sıvı Amino Asitlerin Kullanımı ve Yararı

Hızlı bir şekilde emilmesi açısından vücut için son derece faydalı olan sıvı amino asitler, kan basıncını düşürmektedir. Vücudun enerjisini arttıran bu amino asitler aynı zamanda beyin fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasını sağlar. Vücuttaki protein sentezini arttırırlar. Yüksek oranda protein içeren bu amino asitler vücut geliştirenler, sporcular tarafından rağbet görmektedir. Kolayca çözünerek emilen bu amino asitler, yağ depolama olasılığını azaltır. Sporcular için en önemli yararlarından birisi yağsız kas kütlesinin erimesini sağlamasıdır. Bunun yanında kas dokusunun onarılması ve gelişimi için yardımcı olur. Sıvı amino asitlerin kullanımı kola yolup doğrudan ağız yoluyla alınır. Miktarı günlük ihtiyaca göre belirlenir. Egzersiz öncesi veya sonrası alınabilir. Kas kaybını önlemesinin yanı sıra kemik erimesi gibi sorunları da ortadan kaldırır.

Göster:
Sırala:

Twinlab Amino Fuel Anabolic Liquid 948 ML

Twinlab Amino Fuel'in Amacı: Yağsız kas kütlesi oluşturmak.  Twinlab Amino Fuel Nedir?&nb..

99,00TL

Weider Amino Liquid Mega Forte 20 Ampul

Weider Amino Liquid Mega Forte’nin Amacı: Arginine ve Ornithin içeriği sayesinde büyüme horm..

269,00TL
Loading...