AOL (GH)

AOL; Arjinin, Ornitin ve Lizin amino asitlerinin baş harflerinin kısaltmasından oluşur. Dolayısıyla bu 3 amino asidin belirli oranlarda formulize edilmesiyle oluşmuştur. Bu maddelerin her birinin vücut için önemli özellikleri bulunmaktadır. Vücudumuzda bulunan nitrik oksit, Arjinin'den üretilmektedir. Bu madde protein sentezini arttırmada ve nitrojen seviyesini yükseltmede görev alır. Ornitin ise Arjinin ile beraber çalışarak protein dengesini korur. Kas dokusunun oluşumuna katkı sağlar. Lizin ise proteinlerin yapıları için gereklidir. Lizin, diğer amino asitler ile beraber çalışarak metabolizmanın çalışmasını tetikler.

 

AOL Yararı

İçeriğinde 3 amino asit türüne yer veren bu amino asit takviyesi, büyüme hormonu salgılanmasını arttırarak, kas dokusunun gelişimine ve yenilenmesine yardımcı olur. Amino asitler vücut için son derece önemli olan proteinlerin yapı taşını oluşturmaktadır. Esansiyel ve esansiyel olmayan olarak iki tür olan amino asitler vücut için hayati öneme sahiptir. Esansiyel amino asitler vücutta üretilmez ve dışarıdan besinler ile alınır. Bu durumda besinler veya supplementler aracılığıyla bu amino asitleri alabilirsiniz.

 

Arjinin, Ornitin ve Lizin ihtiva eden AOL ise büyüme hormonu üzerinde etkili olmaktadır. Aynı zamanda yağ metobolizmasını etkileyerek yağ yakımına katkı sağlar. Yapılan araştırmalar AOL'ün iyi bir yağ yakıcı olduğunu ortaya koymuştur. Bu amaçla yağsız kas kitlesi oluşumunu sağlamaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca kilo verme amacıyla da kullanılabilir. Ayrıca bu üç madde tek başlarına çok etkili olmamaktadır. AOL ile formülize edilmiş hali daha etkilidir. Tetiklenen büyüme hormonu yağ hücrelerine sinyal gönderir, yağlar parçalanır ve depolanmalarının önüne geçilir. AOL içeriğinde bulunan Arjinin, kas dokusu oluşumuna yardımcı olur. Ornitin ise karaciğer fonksiyonlarına katkı sağlayarak yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir. Lizin ise kas üretimine katkı sağlar. Lizin amino asidi peynir, tavuk veya yumurtadan üretilebilmektedir. Ayrıca kolajen doku üretimine katkı sağlamaktadır.

 

AOL Kullanımı

Bu supplement, kasların yapılanması için kullanılmaktadır. Protein sentezine yardımcı olur. AOL, pozitif nitrojen dengesini sağlar. AOL, günlük olarak tüketilmesi gereken besin takviyeleri arasındadır. Uzman eşliğinde dozuna karar verilmesi önerilir. Genel olarak antrenman öncesi ve yatmadan önce kullanılmaktadır.

Göster:
Sırala:
Loading...